Derneğimizin Kuruluşu

Yazdır

Derneğimiz 20 Temmuz 1991 tarihinde Yakup Navruz, Celil Çetinkaya, Kazım Hanta, Hüseyin Kılınç, Ahmet Zebil ve Ecir Ali Çetinkaya önderliğinde kurulmuştur ve kurucu üyeler olmuşlardır. Kurucu başkan olarak Ecir Ali Çetinkaya başkan olmuştur.

1992 yılında yapılan ilk Genel Kurul seçimlerinde Ali Sarıkaya başkanlığa seçilmiştir. Yönetim Kurulu üyeliklerine İsmail Karakuş, Mehmet Pervane, İbrahim Zebil ve Kazım Hanta seçilmişlerdir.

1993 yılında yapılan 2. Genel Kurul seçimlerinde başkanlığa Ali Sarıkaya ve Mehmet Pervane aday olmuşlardır. Yapılan oylamada Ali Sarıkaya tekrar başkanlığa seçilmiştir. Yönetim Kurulu üyeliklerine Hüseyin Sarıkaya, Ahmet Zebil, İbrahim Zebil, Kasım Derbent ve Yakup Navruz seçilmiştir. Bu dönemde Doğançay'da derneğe arsa satın alınmıştır.

1994 yılında yapılan 3. Genel Kurul seçimlerinde başkanlığa Mehmet Pervane seçilmiştir. Yönetim Kurulu üyeliklerine Yakup Navruz, Halil Cenar, Kazım Hanta ve Celil Çetinkaya seçilmiştir.

1995 yılında yapılan 4. Genel Kurul seçimlerinde başkanlığa Halil Cenar seçilmiştir. Yönetim Kurulu üyeliklerine Yakup Navruz, Kazım Hanta, Mehmet Pervane ve Celil Çetinkaya seçilmiştir.

1996 yılında yapılan 5. Genel Kurul seçimlerinde başkanlığa Halil Cenar tekrar seçilmiştir. Yönetim Kurulu üyeliklerine Yakup Navruz, Erdoğan Karakuş, Halit Sarıyıldız ve Celil Çetinkaya seçilmiştir.

1997 yılında yapılan 6. Genel Kurul seçimlerde başkanlığa Yusuf Karabulut seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Ali Caner, Erdoğan Karakuş, Halit Sarıyıldız ve Hasan Çetinkaya seçilmiştir.

1998 yılında yapılan 7. Genel Kurul seçimlerinde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Ali Caner, Erdoğan Karakuş, Halit Sarıyıldız ve Cihan Kılınç seçilmiştir. 

1999 yılında yapılan 8. Genel Kurul seçimlerinde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Ali Caner, Erdoğan Karakuş, Halit Sarıyıldız ve İbrahim Zebil seçilmiştir. 

2000 yılında yapılan 9. Genel Kurul seçimlerinde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Aynı yönetim devam etmiştir.

2001 yılında yapılan 10. Genel Kurul seçimlerinde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Aynı yönetim devam etmiştir.

14.04.2002 tarihinde yapılan 11. Genel Kurul seçimlerde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Erdoğan Şenol, Ali Caner, Halit Sarıyıldız ve İbrahim Zebil seçilmişlerdir. Bu dönemde 7092 Sok. No:25'de bulunan arsa alınmış ve aynı yıl Karşıyaka Belediye Başkanı Şebnem Tabak'ın da bulunduğu törenle şimdiki mevcut dernek binasının temeli atılmıştır. 2003 yılının Nisan ayında Yusuf Karabulut'un yurtdışında olması nedeniyle 2. Başkan olan Ali Caner dernek başkanlığını 2003 sonuna kadar yürütmüştür.

2004 yılında yapılan 12. Genel Kurul seçimlerde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Ali Caner, Halit Sarıyıldız, Erol Aksu ve Avni Aksu seçilmişlerdir. Bu dönemde dernek binasının 3. katı Lokal hizmeti verilmeye başlanmıştır.

2006 yılında yapılan 13. Genel Kurul seçimlerde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Ali Caner, Halit Sarıyıldız, Erdoğan Karakuş ve Kazım Karakuş seçilmişlerdir.

2008 yılında yapılan 14. Genel Kurul seçimlerde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Ali Caner, Halit Sarıyıldız, Avni Aksu ve Kazım Karakuş seçilmişlerdir. Bu dönemde 2009 yılında Gençlik Kolları kurularak başkanlığına da Ali Kılınç atanmıştır.

14.03.2010 tarihinde yapılan 15. Genel Kurul seçimlerde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Ali Caner, Halit Sarıyıldız, Fahrettin Bulut ve Kazım Karakuş seçilmişlerdir.

30.12.2012 tarihinde yapılan 16. Genel Kurul seçimlerinde yapılan oylamada başkan adayı Hüseyin Aksu'ya 70-58 üstünlük sağlayan Yusuf Karabulut tekrar başkanlığa secilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Ali Caner, Halit Sarıyıldız, Fahrettin Bulut tekrar secilmişlerdir. Dernek Gençlik Kolları başkanlığını yapan Ali Kılınç bu dönemde ilk defa yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. Bu dönemde dernek binası çatısı yapılmıştır. Dernek yönetim odası çatı katına taşınmıştır.

10.04.2016 tarihinde mevcut başkan Yusuf Karabulut'un istifası sonucu yapılan 1. Olağanüstü Genel Kurul (17.Genel Kurul) seçimlerinde yapılan oylamada başkan adayı Turan Zebil'e 71-53 üstünlük sağlayan Halit Sarıyıldız ilk defa başkanlığa secilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine ise Fahrettin Bulut tekrardan; Erdal Sarıbulut, İsmail Bulut, Ali Alper Akduman ise ilk defa secilmişlerdir.

25.12.2016 tarihinde 18. Genel Kurul seçimlerinde yapılan oylamada başkan adayı Nebi Navruz ile mevcut başkan ve başkan adayı Halit Sarıyıldız 59-59 olmak üzere eşit oy almışlar ve seçim berabere sonuçlanmıştır. Tüzük gereği bir hafta sonra 01.01.2017 tarihinde yapılan Genel Kurul seçimlerinde Nebi Navruz'un adaylıktan çekilmesiyle tekrar seçime tek aday olarak katılan Halit Sarıyıldız ikinci defa başkanlığa oybirliğiyle secilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine ise Fahrettin Bulut ve Erdal Sarıbulut tekrardan, Ali Ekber Sarıkaya ve İdris Akduman ise ilk defa secilmişlerdir. Yeni yönetim 3 yıl süre ile görev yapacaktır.

 

Üye Giriş Bölümü

siteiçi aramaGoogle Arama
Sitemde Arama

Bizi Twitterdan takip edin

Online Üyelerimiz

76 ziyaretçi ve bir üye çevrimiçi

  • Ali KILINÇ