Genel Kurullarımız

İzmir Beyşehir Şamlar Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği 18 Temmuz 1991 yılında kurucu üyeleri Mehmet Pervane, Ahmet Zebil, Hüseyin Kılınç, Kazım Hanta, Celil Çetinkaya, Yakup Navruz ve Ecir Ali Çetinkaya önderliğinde kurulmuştur ve kurucu üyeler olmuşlardır. İlk genel kurul aynı tarihte toplanmış olup aynı kurucu üyeler yönetimde’de görev almışlardır. Kurucu başkan olarak da Ecir Ali Çetinkaya başkan olmuştur.

16 Şubat 1992 yılında yapılan 2. Genel Kurul seçimlerinde Ali Sarıkaya başkanlığa seçilmiştir. Yönetim Kurulu üyeliklerine İsmail Karakuş, Mehmet Pervane, İbrahim Zebil ve Kazım Hanta seçilmişlerdir. Bu yönetim iki yıl devam etmiştir. 

Mart 1993 yılında yapılan 3. Genel Kurul seçimlerinde başkanlığa Ali Sarıkaya ve Mehmet Pervane aday olmuşlardır. Yapılan oylamada Ali Sarıkaya tekrar başkanlığa seçilmiştir. Yönetim Kurulu üyeliklerine Hüseyin Sarıkaya, Ahmet Zebil, İbrahim Zebil, Kasım Derbent ve Yakup Navruz seçilmiştir. Ayrıca Bu yönetim tarafından Doğançay mevkii’nde bulunan 1200 metrekare Arsa alınmıştır.

19 Mart 1994 yılında yapılan 4. Genel Kurul seçimlerinde başkanlığa Mehmet Pervane seçilmiştir. Yönetim Kurulu üyeliklerine Yakup Navruz, Halil Cenar, Kazım Hanta ve Celil Çetinkaya seçilmiştir. Bu yönetim ise bir yıl görev yapmışlardır.

4 Mart 1995 yılında yapılan 5. Genel Kurul seçimlerinde başkanlığa Halil Cenar seçilmiştir. Yönetim Kurulu üyeliklerine Yakup Navruz, Kazım Hanta, Mehmet Pervane ve Celil Çetinkaya seçilmiştir.

21 Nisan 1996 yılında yapılan 6. Genel Kurul seçimlerinde başkanlığa Halil Cenar tekrar seçilmiştir. Yönetim Kurulu üyeliklerine Yakup Navruz, Erdoğan Karakuş, Halit Sarıyıldız ve Celil Çetinkaya seçilmiştir. Bu dönemde dernek binasının projesi çizilmeye başlamıştır. 503 metrekare olan arsamıza Karşıyaka Belediyesi 240 metrekaresi`ni park olarak bedelsiz terk etmemizi ve arsayı mesken alanından çıkarıp sosyal tesis imarı verilmesi çalışmaları yapılmıştır.

11 Şubat 1997 yılında yapılan 7. Genel Kurul seçimlerde başkanlığa Yusuf Karabulut seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Ali Caner, Erdoğan Karakuş, Halit Sarıyıldız ve Hasan Çetinkaya seçilmiştir.

1 Mart 1998 yılında yapılan 8. Genel Kurul seçimlerinde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Ali Caner, Erdoğan Karakuş, Halit Sarıyıldız ve Cihan Kılınç seçilmiştir. Bu dönemde 7092 Sokak`ta bulunan şimdi ki dernek binası’nın bulunduğu arsa’nın alımı yapılmıştır.

7 Mart 1999 yılında yapılan 9. Genel Kurul seçimlerinde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Ali Caner, Erdoğan Karakuş, Halit Sarıyıldız ve İbrahim Zebil seçilmiştir. 

5 Mart 2000 yılında yapılan 10. Genel Kurul seçimlerinde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Aynı yönetim devam etmiştir.

1 Nisan 2001 yılında yapılan 11. Genel Kurul seçimlerinde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Aynı yönetim devam etmiştir.

14.04.2002 tarihinde yapılan 12. Genel Kurul seçimlerinde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Erdoğan Şenol, Ali Caner, Halit Sarıyıldız ve İbrahim Zebil seçilmişlerdir. Bu dönem içerisinde 7092 Sok. No:25’de bulunan dernek arsasına 50 metre derinliğin de sondaj kuyusu açılmıştır. Aynı yıl Karşıyaka Belediye Başkanı Şebnem Tabak’ın da bulunduğu törenle şimdiki mevcut dernek binasının temeli atılmıştır. Bu sürede zemin ve birinci katın kaba inşaatı yapılmıştır. ( bu kısımlar ve sondaj tamamı ile üye aidatları Doğançay’daki arsanın satışından gelen para halkın gönüllü katkıları Norveç’teki köylülerimizden ve derneklerden gelen yardımlarla ayrıca betonunu İzmir Büyükşehir Belediyesi`nin katkıları ile yapılmıştır.) Bu genel kurulda alınan bir kararla birlikte artık genel kurul toplantıları her yıl değil iki yılda bir yapılmasına karar verilmiştir. 2003 yılının Nisan ayında Yusuf Karabulut’un yurtdışında olması nedeniyle 2. Başkan olan Ali Caner dernek başkanlığını 2003 sonuna kadar yürütmüştür.

15 Şubat 2004 yılında yapılan 13. Genel Kurul seçimlerde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Erdoğan Karakuş, Ali Caner, Halit Sarıyıldız ve Kazım Karakuş seçilmişlerdir. Bu dönemde inşaatın üçüncü katı, sıva, fayans, kapı, pencere, ve bütün binayı anahtar teslimi İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanı sayın Ahmet Piriştina’nın katkıları ile yapılmıştır. Mayıs 2004`de bina tamamı ile bitmiştir ve bu dönemde yapı kullanma belgesi alınmıştır. Bu dönemde dernek binasının 3. katında Lokal hizmeti verilmeye başlanmıştır.

19 Mart 2006 yılında yapılan 14. Genel Kurul seçimlerde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Ali Caner, Halit Sarıyıldız, Kazım Karakuş ve Avni Aksu seçilmişlerdir.

Mart 2008 yılında yapılan 15. Genel Kurul seçimlerde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Ali Caner, Halit Sarıyıldız, Kazım Karakuş ve Fahrettin Bulut seçilmişlerdir. Bu dönemde derneğe Kameralı Güvenlik Sistemi kurulmuştur. Bu dönemde 19 Mayıs 2009 yılında Gençlik Kolları kurularak başkanlığına da Ali Kılınç atanmıştır.

14.03.2010 tarihinde yapılan 16. Genel Kurul seçimlerde başkanlığa Yusuf Karabulut tekrar seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Ali Caner, Halit Sarıyıldız, Fahrettin Bulut ve Kazım Karakuş seçilmişlerdir. Bu dönemde derneğe Cenaze Fonu ve Gençlik Kollarının da katkılarıyla Ses Sistemi kurulmuştur.

30.12.2012 tarihinde yapılan 17. Genel Kurul seçimlerinde yapılan oylamada başkan adayı Hüseyin Aksu’ya 70-58 üstünlük sağlayan Yusuf Karabulut tekrar başkanlığa seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Ali Caner, Halit Sarıyıldız, Fahrettin Bulut tekrar seçilmişlerdir. Dernek Gençlik Kolları başkanlığını yapan Ali Kılınç bu dönemde ilk defa yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. Bu dönemde dernek binası çatısı yapılmıştır. Dernek yönetim odası çatı katına taşınmıştır. Dernek binamız üç kat olup zemin kat sergi sarayı kazan dairesi ve bahçesinde yazlık düğün salonu birinci kat yemekhane mutfak wc ve duş yerleri yönetim odası ikinci kat tamamen konferans salonu olarak inşaa edilmiş olup halen lokal olarak kullanılmaktadır.

10.04.2016 tarihinde mevcut başkan Yusuf Karabulut’un istifası sonucu yapılan 1. Olağanüstü Genel Kurul (18.Genel Kurul) seçimlerinde yapılan oylamada başkan adayı Turan Zebil’e 71-53 üstünlük sağlayan Halit Sarıyıldız ilk defa başkanlığa seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine ise Fahrettin Bulut tekrardan; Erdal Sarıbulut, İsmail Bulut, Ali Alper Akduman ise ilk defa seçilmişlerdir.

25.12.2016 tarihinde 19. Genel Kurul seçimlerinde yapılan oylamada başkan adayı Nebi Navruz ile mevcut başkan ve başkan adayı Halit Sarıyıldız 59-59 olmak üzere eşit oy almışlar ve seçim berabere sonuçlanmıştır. Tüzük gereği bir hafta sonra 01.01.2017 tarihinde yapılan Genel Kurul seçimlerinde Nebi Navruz’un adaylıktan çekilmesiyle tekrar seçime tek aday olarak katılan Halit Sarıyıldız ikinci defa başkanlığa oybirliğiyle seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine ise Fahrettin Bulut ve Erdal Sarıbulut tekrardan, Ali Ekber Sarıkaya ve İdris Akduman ise ilk defa seçilmişlerdir. Yeni yönetim 3 yıl süre ile görev yapacaktır.

13.01.2019 tarihinde mevcut başkan Halit Sarıyıldız ve Yönetim Kurulunun seçimli 2. Olağanüstü Genel Kurul kararı almasıyla yapılan 2. Olağanüstü Genel Kurul (20.Genel Kurul) seçimlerinde tek aday olarak seçime giren Hüseyin Aksu başkanlığa seçilmiştir. Aralık 2019 sonunda yapılacak olağan Genel Kurula kadar Yönetim Kurulu üyeliklerine Turan Zebil, Ali Alper Akduman, Cafer Karakuş, İdris Navruz seçilmişlerdir.

22.12.2019 tarihinde yapılan 21. Genel Kurul seçimlerinde tek aday olarak seçime giren  Hüseyin Aksu tekrar başkanlığa seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Turan Zebil, Ali Alper Akduman, Cafer Karakuş, İdris Navruz yeniden seçilmişlerdir. Yeni yönetim 3 yıl süre ile 22.12.2022 tarihine kadar görev yapacaktır.

08.01.2023 tarihinde yapılan 22. Genel Kurul seçimlerinde tek aday olarak seçime giren  Hüseyin Aksu 130 üyenin hazır bulunduğu genel kurulda tekrar başkanlığa seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine Turan Zebil, Hayrettin Sarıkaya, Ali Alper Akduman, İdris Navruz, Yüksel Çetinkaya ve Ali Sarıkaya yeniden seçilmişlerdir. Yeni yönetim 3 yıl süre ile 08.01.2026 tarihine kadar görev yapacaktır.

 

%d blogcu bunu beğendi: